Prindi

Kontaktid: Heiki Koov  See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.   56496271

Kirjuta mulle, kui Sa oled ka ise monumente uurinud või tahaksid sellega tegeleda. Kui oled algaja, siis katsume alustuseks jõukohased ülesanded leida!

Rahvusarhiivi uurijatund, 21.03.2018.

Tort 10

 


Tere, monumendihuviline!

Praegu asub siin veebilehel Lääne-Virumaa monumentide e-kataloog. Maakonnas on enam kui 400 monumenti (sh mälestustahvlid, -kivid). Enamike monumentide kohta on palju fotosid ja ajaleheartikleid juba vaatamiseks üles pandud.  Töö on selles mõttes lõputu, et pidevalt võib uut infot leida.   

Monumentidest internetikataloogi tegemiseks on eelkõige kaks põhjust:

  1. Paljud monumendid on tänaseks lihtsalt kivid, sammaldunud ja täiesti unustusse vajunud. Koos saame muuta nad elavaks.
  2. Sarnaselt monumentidele on unustusse vajunud ka arhiivides, muuseumides, raamatukogudes ja ka erakogudes asuvad monumenditeemalised infomaterjalid. Miks mitte panna neid internetti kõigile koduloohuvilistele vaatamiseks?

Kaugem eesmärk on alustada terve Eesti (ja Eestiga seotud välismaal asuvate) monumentide e-kataloogi koostamist, kokku vähemalt 7000 monumendiga. Lääne-Virumaa kataloogi tegemine on heaks peaprooviks. Nii saame ette valmistada vajaliku struktuuriga veebilehe, näeme ära, kus vajalik info asub, kaua selle töötlemine ja internetti ülespanek aega võtab jne.

Austusega

Heiki Koov
MTÜ Monumentide e-Kataloog juhataja
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
56496271