Prindi

Foto: Heiki Koov, oktoober 2010.

 

Mälestustahvel Kadrina kiriku seinal avati 17. detsembril 2000 aastal, seoses Heinrich Stahli 400. sünniaastapäevaga. Samal ajal avati ka Arnold Knüpfferi mälestustahvel http://www.monument.ee/kadrina-vald/kadrina-arnold-knupffer.

 

Stahl sündis umbes 1600. aastal Tallinnas. Ta õppis kolmes Saksamaa ülikoolis. Teoloogiamagistri kraadi sai ta Wittenbergis. Ta töötas Peetri, Järva-Madise ja Kadrina kirikutes õpetajana, Tallinna Toomkiriku ülempastorina.

Tema tegevusest on juttu veebilehtedel: http://et.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Stahl, http://www.utlib.ee/ekollekt/eeva/index.php?lang=de&do=autor&aid=99.

 

Mälestustahvli paigaldamise idee pärineb Kadrina valla raamatukogult (või on see Eduard Leppiku idee?), rahastas Kadrina vallavalitsus. Artiklis "Virumaa Teataja" 20.12.2000 on juttu mälestustahvli avamisüritusest (siin ka juttu Stahli tegevusest ja foto avamisüritusest): 

 

Suvel 2012 oli Kadrina kiriku seinal kuus mälestustahvlit:

Foto: Heiki Koov, august 2012. Foto: Heiki Koov, august 2012.

 

Lisaks Heinrich Stahlile (vasakult esimene) on siin ka tahvlid:

Tahvlite lisandudes on muudetud olemasolevate tahvlite asukohta kiriku seinal.

 

Tahvlite vastas asub Kadrina Vabadussõja monument, http://www.monument.ee/kadrina-vald/kadrina-vabadussoda-ja-i-maailmasoda.