Prindi

Ajalehes "Punane Täht" 1952-1987 avaldati mitmed artiklid ja fotod Nõukogude Liidus asuvatest monumentidest. Lisasin siia ka hilisematel aastatel ajalehes "Virumaa Teataja" avaldatud teemakohased artiklid endise Nõukogude Liidu alal asuvatest monumentidest. 

Järgnevaid artikleid lugedes pane tähele, et osad kohanimed on vahepeal muutunud (näiteks Leningradist on saanud Peterburi või Stalingrad on ümber nimetatud Volgogradiks, "Suur Isamaasõda" asemel kasutame "Teine maailmasõda" jne). Ja muidugi kõik muud punamonumenide kohta käivad nüansid on samuti olulised (terminid "vabastaja", "Võidupüha" jt terminid on tänasel päeval sageli teises tähenduses, kui nad olid artiklite kirjutamise ajal).

 

Enamik fotosid olid seotud Lenini, teiste punategelaste või kommunistliku partei tegevusega.

Punane Täht 12.02.1952.

Punane Täht 4.05.1952.

Punane Täht 29.07.1952.

Punane Täht 12.05.1953.

 

Punane Täht 21.01.1954.

Punane Täht 6.02.1954.

Punane Täht 8.04.1954.

Punane Täht 13.07.1954.

Punane Täht 22.04.1955.

Punane Täht 25.06.1957.

Punane Täht, 11.01.1958.

Punane Täht 1.03.1960.

Punane Täht 21.04.1960.

Pavlodari oblast Lenin. "Punane Täht" 1.06.1961

Moskva Karl Marx. "Punane Täht" 21.12.1961

Stepanakert Lenin. "Punane Täht" 12.09.1963

Lenin Jerevanis. "Punane Täht" 26.05.1964

 

Irkutski Lenin. "Punane Täht" 27.08.1966

 

Peterburi, Serdobolskaja Lenin. "Punane Täht" 16.09.1969

Peterburi, Smolnõi Lenin. "Punane Täht" 14.10.1969

 

kievi kahur. "Punane Täht" 1.11.1969

  

Teise maailmasõjaga seonduvad artiklid/fotod:

Punane Täht 18.10.1951.

Punane Täht 22.09.1960

Kaliningradi vennashaud. "Punane Täht" 28.03.1968

Punane Täht 9.05.1978.

 

Muud teemad

 

Punane Täht 21.05.1953

Punane Täht 19.01.1954.

Punane Täht 6.07.1954. 

Punane Täht 30.11.1954.

Punane Täht 3.10.1957.

Punane Täht 28.11.1959.

Moskva Tarass Sevtšenko. "Punane Täht" 16.06.1964

 Virumaa Teataja, 4.07.1998.