Mälestustahvel Simuna rahvamaja (Lai tänav 5) endistele juhtidele avati hoone fuajees 28. oktoobril 2006. Mälestustahvli avamine toimus rahvamaja 45. sünnipäeva üritusel “Me mäletame”. Kohaliku kunstniku Hillar Kägu valmistatud puust tahvlil on kujutatud mõlemad armastatud rahvamajajuhatajad.
Simuna rahvamaja veebilehel http://v-maarja.ee/?part=html&id=37 on juttu hoone ajaloost:
"Ajalugu
1930. aastal ehitatud Simuna Haridusseltsi maja hävis sõjatules 1944. aastal, misjärel kohalikud taidlushuvilised leidsid peavarju Simuna koolimajas. 1957. aastal hakkasid nad ehitama uut rahvamaja. Selleks saadi raha "Rummu Jüri" etendustest. Isetegevuslaste entusiasm äratas tähelepanu tolleaegses rajooni juhtkonnas ja asjad korraldati nii, et edasi oli võimalik ehitada riigi rahaga. Uus maja avati 1961. aastal.
Simuna ülimalt aktiivne kultuurielu jätkus uutes ruumides, tollal vägagi avarates tingimustes. Tehti tõesti palju: ainuüksi näitering jõudis oma tegevusaastail 1945-1969 mängida 20 lavatükki. Peale selle olid heas kirjas segakoor, puhkpilliorkester, kergemuusikaansambel (vahepeal oli neid koguni kaks), rahvatantsurühm (poisid ja tüdrukud, aastaid paarikümne ringis), naisansambel, agiitbrigaad, sõnakunstnikud. Kokkuvõtteks võib öelda nii: "Juhataja Eduard Rattasepa, seejärel temalt ameti pärinud Laine Pruunsilla eestvedamisel elu kultuurimajas kees."
Ajalehe "Virumaa Teataja" 31.10.2006 veebiväljaandes on artikkel http://virumaateataja.postimees.ee/2293187/simuna-rahvamaja-meenutab-moodunut, mis annab ülevaate rahvamaja ajaloost, siis tegutsenud rahvamaja juhtidest ja ka asutuse tänasest päevast. Siin on sellised mõtted:
"Meie maja avati 1961. aastal ja 1964. aastal pani juhataja ameti maha Eduard Rattasepp. Oli selline aeg, mil ei saanud teha ainult kultuuritööd, vaid seda pidi tegema teiste tööde kõrvalt, sest kultuuritöö ei toitnud ära. Ka Rattasepp oli tegelikult kellassepp, töötas tuletõrjes, oli spordi eesotsas. Ja tema lahkumisest kuni 1969. aastani valitses selline kurb olukord, kus üks inimene töötas siin aasta, siis teine ... Maja tühjana ei seisnud, kuid järjepidevat tegevust ei olnud. Üks inimene lihtsalt ei jõudnud seda teise töö kõrvalt.
Ja 1969. aastal ei olnudki kedagi, kes oleks tahtnud rahvamaja eesotsas olla. Isetegevuslased leppisid omavahel kokku, et sina oled nüüd ühe kuu, sina järgmise. Aga teised ei saanudki proovida, esimesena juhtimise enda kätte võtnud Laine ühest kuust sai 17 aastat.
Laine oli maasool, kes puhus sellele kohale elu uuesti sisse. Ta oli väga armastatud. Tema on see, kes meenutusõhtule inimesed kohale meelitab."
Mälestustahvli avamise fotod. Pildid juubeliüritusest.
Rahvamajajuhtide hauad Simuna kalmistul.
Artiklid ajalehes "Virumaa Teataja":
- 27.09.2011 - juttu on rahvamajas hiljuti lõppenud rekonstrueerimisest. Nüüdsest tegutsevad siin majas ka raamatukogu ja muusikakool. Oktoobri lõpus tähistatakse rahvamaja 50. sünnipäeva.
- 30.09.2016 - rahvamajas avatakse fotonäitus "Kihelkonnakeskus Simuna".
Fotod 2023: