Eesti monumentide e-kataloog

Est Rus Eng Ger Fra Spa Por Ita Swe Fin Lit Lat

Lääne-Virumaa kohad

Foto: Heiki Koov, oktoober 2010.

Mälestustahvel Kaitseliidu majal avati 21. mail 2005. Toimus see "Soome päevad Lääne-Virumaal" ürituste raames.

 

Ajalehes "Virumaa Teataja" (http://www.virumaateataja.ee/2274039/malestustahvel-tanab-soome-vabatahtlikke) on avamise kohta kirjutatud nii:

"Kaitseliidu Viru maleva seinal avasid Soome kaitseväeatašee Eestis Risto Haimala ja kaitseliidu Viru maleva pealik Lembit Kerve laupäeval mälestustahvli Vabadussõjas võidelnud Soome vabatahtlikele.

“Selles majas peatus 1919. a jaanuaris-veebruaris Virumaa vabastamisel osalenud Soome vabatahtlike staap” - on kivitahvlisse nii soome kui ka eesti keeles raiutud.

Tahvli tõi virulastele kingiks ja oma kaasmaalaste mälestuseks Rakverre Lapua Soome-Eesti selts. Läänevirulaste tänusõnad ütles Lääne-viru maavanem Urmas Tamm. (VT)"

 

Foto mälestustahvlilt katte eemaldamisest avaldati ajalehes "Virumaa Teataja" (kuupäev?). Artiklis on juttu Rakvere vanalinnas asuvatel majadel infotahvlite avamisest. 

 

Huvitav artikkel Rakvere vabastamisest 12. jaanuaril 1919 ja soomlaste osaluses selles, ilmus http://www.virumaateataja.ee/2282701/kiri-tolkimata-rakvere-ajalugu. Autoriks on soomlane Pauli. V. Koskinen.

 

Vabadussõjas hukkunud soomlastele on tahvel ka Rakvere Vabadussõja monumendil http://www.monument.ee/rakvere-linn/rakvere-vabadussoda.

 

Tänased fotod:

Foto: Heiki Koov, oktoober 2010.  Foto: Heiki Koov, oktoober 2010.

Foto: Heiki Koov, oktoober 2010.  Foto: Heiki Koov, oktoober 2010.